Wybielanie zębów

Przebarwienia zębów to problem z którym spotyka się wielu pacjentów. Mogą pojawić się w każdym wieku i w każdej chwili i spowodowane mogą być na przykład paleniem papierosów czy częstym piciem kawy. Dzięki kompleksowym zabiegom wybielania zębów oferowanym przez nasz gabinet możliwe jest osiągnięcie zębów jaśniejszych nawet o kilka tonów oraz wyrównanie ich kolorytu. Zabiegi wybielania poprzedzone są odpowiednimi konsultacjami oraz przeprowadzeniem niezbędnych zabiegów leczniczych umożliwiających w dalszej kolejności rozpoczęcie procedury wybielania zębów.

W gabinecie STOMATOLOGIA Piotr Grabowski wykonujemy zabiegi wybielania zębów z wykorzystaniem systemu BlancOne włoskiej firmy IDS. System ten dzięki wykorzystaniu energii świetlnej i specjalnym fotouczulaczom BlancOne umożliwia uwalnianie związków wybielających. Pozwala to znacząco skrócić czas i zmniejszyć stężenie oraz uzyskać systemy wybielające bez efektów ubocznych, gwarantujące skuteczne, naturalne i trwałe efekty wybielania.

System BlancOne  nie wykorzystuje ciepła, bardzo kwaśnego lub zasadowego pH ani odczynników metalicznych, dzięki temu jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta.Nie powoduje także odwodnienia szkliwa zębów, co jest przyczyną nadwrażliwości zębów, często towarzyszącej tradycyjnym zabiegom wybielającym. W przeciwieństwie do wszystkich innych środków wybielających, preparaty BlancOne nie zawierają środków znoszących nadwrażliwość. Terapia BlancOne gwarantuje całkowity profesjonalizm, ochronę i komfort pacjenta. Dzięki delikatnemu traktowaniu szkliwa jaśniejszy kolor zęba jest naturalny, stabilny i trwały, a po zabiegu nie ma potrzeby stosowania specjalnej diety ani produktów remineralizujących.

Efekty zabiegu wybielania zębów zależą od rodzaju przebarwień, początkowego koloru zębów i wieku. W niektórych przypadkach wystarczy sam zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów, aby przywrócić własny kolor. Profesjonalne wybielanie zębów może znacząco poprawić wygląd nawet mocno przebarwionych zębów.

Trwałość odcienia bieli, uzyskanego po wybielaniu, zależy w dużym stopniu od osobistych nawyków.

Na przykład efekt jest mniej trwały u palaczy w porównaniu do osób niepalących. To samo dotyczy osób pijących duże ilości herbaty i kawy.Kolor nigdy nie wraca do odcienia sprzed wybielania, jednak z czasem efekt do pewnego stopnia się cofa, w zależności od osobistych nawyków i zabiegów higienicznych (profesjonalnych i domowych). Po zakończeniu terapii w gabinecie stomatologicznym najlepszą metodą na utrzymanie bieli uśmiechu jest stosowanie się do programu terapii podtrzymującej (w domu i/lub w gabinecie).