W dzisiejszych czasach  wygląd człowieka bardzo wpływa na jego wizerunek oraz własne samopoczucie. Ważna jest nie tylko sylwetka czy pięknie włosy, każdy chciałby pięknie wyglądać i marzy o równych, pięknych i białych zębach. Dzięki stomatologii estetycznej posiadanie pięknych białych zębów staje się możliwe dla każdego. W skład zabiegów stomatologii estetycznej wchodzą zabiegi z praktycznie wszystkich dziedzin stomatologii.

Jednym z ważniejszych zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Dzięki temu zabiegowi pacjent zyskuje zęby jaśniejsze nawet o kilka odcieni i pozbawione plam i przebarwień na przykład związanych z częstym piciem kawy, czy paleniem papierosów. Oczywiście nie zawsze uda się uzyskać idealnie białe zęby. Wiele zależy od ich stanu zdrowia i poprzednich zabiegów stomatologicznych.

W trakcie zabiegów stomatologii estetycznej możemy także modyfikować kształt i kolor zębów używając odpowiednich wypełnień wykonywanych przy pomocy nowoczesnych kompozytowych materiałów dentystycznych.

Osoby, które mają bardzo zniszczone zęby mogą zdecydować się na zastosowanie koron pełnoceramicznych, które zapewniają bardzo wysoką estetykę i doskonałe naśladowanie naturalnych zębów pacjenta.

Przy nieco mniejszych uszkodzeniach lub defektach wizualnych kształtu i koloru zębów możliwe jest wykonanie specjalnych ceramicznych nakładek, tak zwanych licówek. Dzięki nim zęby wyglądają zdrowo, równo oraz bardzo estetycznie.