Nasz gabinet
Aby zapewnić naszym pacjentom komfort, wygodę oraz bezpieczeństwo podczas zabiegów stomatologicznych gabinet STOMATOLOGIA Piotr Grabowski wyposażony jest w szereg nowoczesnych urządzeń oraz rozwiązań technologicznych, dzięki którym możliwe jest jeszcze lepsze funkcjonowanie gabinetu oraz uzyskanie doskonałych wyników leczenia.
Nasz gabinet wyposażony jest w wygodny fotel dentystyczny, który zapewnia pacjentowi ergonomiczne podparcie ułatwiające pacjentom uzyskanie pozytywnych wrażeń. Fotel ten zapewnia pacjentowi komfort nawet podczas długich zabiegów. Fotel umożliwia zbliżenie się stomatologa do pacjenta na tyle, aby utrzymać zdrową postawę, zapobiegając bólowi kręgosłupa i dyskomfortowi.
Precyzyjny napęd hydrauliczny umożliwia spokojne, łagodne zatrzymywanie i ruszanie podczas pozycjonowania pacjenta. Kołyskowy ruch siedziska i oparcia, który synchronizuje ruch z naturalnym ruchem pacjenta, zapewnia komfort po odchyleniu lub powrocie oparcia. Oparcie fotela podtrzymuje całe plecy i ramiona pacjenta, a jednoczęściowa pikowana tapicerka jest wyjątkowo miękka w dotyku.
Wytrzymałe podłokietniki wielopozycyjne zapewniają pacjentowi solidne podparcie, co ułatwia wchodzenie na fotel i schodzenie z niego.
Możliwość niskiego pozycjonowania siedziska. Zapewnia komfortowe warunki pracy niezależnie od wzrostu lekarza.
Mechanizm obrotowy z blokadą umożliwiający obrót fotela o 60º. Możliwy jest obrót o 30º w lewo i prawo względem podstawy.
Rentgen punktowy Planmeca ProX
W gabinecie STOMATOLOGIA Piotr Grabowski do zdjęć punktowych RTG stosujemy zaawansowany wewnątrzustny aparat rentgenowski Planmeca ProX. Aparat ten zapewnia łatwe i precyzyjne pozycjonowanie oraz wysoką jakość i rozdzielczość obrazowania. Planmeca ProX został zaprojektowany z myślą o ułatwieniu i usprawnieniu obrazowania wewnątrzustnego.
Aparat Planmeca ProX może być używany do obrazowania zarówno z długim, jak i z krótkim tubusem. Dla celów maksymalnej higieny promieniowania można użyć dodatkowego prostokątnego kolimatora w przypadku długiego tubusa. Planmeca ProX ma wyważone ramię, które zapewnia płynne, dokładne ruchy, powodujące precyzyjne i łatwe ustawienie głowicy rentgenowskiej. Różne opcje instalacji oznaczają, że aparat spełnia szeroki zakres wymagań i idealnie pasuje do wielu różnych układów przestrzennych.
Planmeca ProX ma zaprogramowane szybkie ustawienia umożliwiające dobór odpowiednich wartości ekspozycji. Parametry obrazowania są automatycznie wczytywane według wybranego obszaru ekspozycji i celu diagnostycznego. Wartości można w razie potrzeby regulować manualnie. Wystarczy wybrać receptor obrazu, aby automatycznie dostosować zaprogramowane ustawienia do filmu, płyty obrazowania czy cyfrowych czujników, co pozwala na szybkie przejście do nowych technologii obrazowania bez konieczności przeprogramowania.
Przyjazne dla użytkownika obrazowanie wewnątrzustne to efekt połączenia aparatu Planmeca ProX z systemem radiografii cyfrowej Planmeca ProSensor HD. Obraz pojawia się na ekranie monitora w kilka sekund po ekspozycji, skracając znacznie czas badania RTG w porównaniu z konwencjonalnymi sposobami obrazowania polegającymi na nagrywaniu zdjęcia RTG na płytę CD.
Rentgen pantomograficzny Veraviewepocs 2D
Do wykonywania zdjęć pantomograficznych w naszym gabinecie stosujemy cyfrowy aparat RTG Veraviewepocs 2D. Umożliwia on wykonywanie zdjęć 2D (pantomograficznych i cefalometrycznych). Posiada generator wysokiej częstotliwości dający maksymalną redukcję promieniowania miękkiego, zapewniając bezpieczeństwo pacjenta i personelu obsługującego.
Urządzenie Veraviewepocs 2D wyposażone jest w Auto Focus – automatycznego ustawiania warstwy przy pomocy specjalnych czujników podczerwieni, dzięki czemu obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Dzięki system AVS – automatycznej ekspozycji AVS sprawia, że personel nie musi za każdym razem ustawiać indywidualnie parametrów ekspozycji dla każdego pacjenta.
Aparat charakteryzuje się którkim czasem ekspozycji. Czas ekspozycji dla zdjęcia pantomograficznego wynosi zaledwie około 8 sekund, dzięki czemu pacjent narażony jest na znacznie mniejszą dawkę promieniowania, która jest nawet czterokrotnie niższa, niż w wypadku innych tego typu urządzeń.
Brak konieczności konwersji cyfrowo/analogowej eliminuje możliwość wystąpienia zniekształceń obrazu i artefaktów.
Aparat umożliwia wierne odwzorowanie kształtu szczęki pacjenta dzięki automatycznemu ustawieniu ruchu głowicy, zaś dzięki dużemu zakresowi dynamicznemu zdjęć dokładnie widoczne są tkanki miękkie.
Precyzyjne ruchy ramienia sterowane są mikroprocesorowo (za pomocą niezwykle precyzyjnych silników krokowych).
kamera wewnątrz ustna SOPROCARE
Dzięki kamerze wewnątrzustnej SOPROCARE lekarz może w łatwy i efektowny sposób pokazać pacjentowi zarówno zakres wymaganego leczenia, jak i wyniki terapii.
Dzięki wykorzystaniu kamery wewnątrzustnej możliwe jest uzyskanie obrazów pochodzących wprost z jamy ustnej pacjenta. Co w wygodny sposób pozwala na łatwe określenie ogólnego statusu profilaktycznego, jak również pokazać pacjentowi stan jego jamy ustnej.
Dzięki powtarzalności wyników, możliwe jest wykonywanie obrazowania na różnych etapach leczenia i pokazywania kolejnych etaówi i postępów , jak również nakreślenie dalszego zakresu wymaganego leczenia.
Wykorzystanie kamery wewnątrzustnej SOPROCARE umożliwia pacjentom zrozumienie procesów prowadzących do schorzeń jamy ustnej oraz konieczności leczenia. Specjalne tryby pracy kamery pozwalają uwidocznić nawet najmniejsze ubytki dzięki powiększeniu obrazu do 115 razy w trybie makro.
Lampy Bakteriobójcze i wirusobójcze UV-C
Aby zapewnić sterylność gabinetu oraz zabezpieczyć bakteriobójczo oraz przeciwwirusowo w gabinecie stosowane są przepływowe lampy wirusobójcze i bakteriobójcze Ultraviol. Lampy te są bezpiecznie dla człowieka, ponieważ biobójcze promieniowanie UV-C nie wydostaje się poza kopułę lampy. Można je stosować podczas obecności ludzi i zwierząt w pomieszczeniu. Przepływowe lampy UV-C produkcji Ultraviol to skuteczny sposób na walkę z COVID-19.
Bezpieczna dla człowieka dezynfekcja powietrza w gabinecie STOMATOLOGIA Piotr Grabowski za pomocą promieni UV-C odbywa się w lampach przepływowych wewnątrz komory dezynfekcyjnej. Skażone powietrze zasysane jest przez wentylator – po przejściu przez filtr zatrzymujący kurz oraz inne zanieczyszczenia trafia do komory dezynfekcyjnej. Natężenie promieniowania UV-C i czas przebywania powietrza wewnątrz komory są tak dobrane, że powietrze wydmuchiwane na zewnątrz lampy jest praktycznie wolne od drobnoustrojów. Promieniowanie UV-C nie wydostaje się poza kopułę lampy!
Wartość przepływu powietrza przez lampę stanowi kompromis między możliwością dezynfekcji jak największej ilości powietrza w jednostce czasu a skutecznością niszczenia drobnoustrojów w komorze dezynfekcyjnej. Należy zwrócić również uwagę, że wymuszony przepływ powietrza powoduje jego łagodny obieg w pomieszczeniu (dzięki czemu dezynfekowane jest powietrze w całej sali).
Dwufunkcyjne przepływowe lampy bakteriobójcze z zewnętrznym promiennikiem bezpośredniego działania zapewniają pełny zakres oddziaływania dezynfekcyjnego. Dają one możliwość intensywnej i bezpiecznej dezynfekcji powietrza w obecności ludzi (komora przepływowa UV-C – funkcja I), jak również bezpośredniej dezynfekcji całego pomieszczenia, kiedy personel i pacjenci przebywają na zewnątrz (promiennik bezpośredniego działania – funkcja II).
Oddziaływanie dezynfekcyjne zewnętrznego promiennika jest analogiczne jak w standardowych lampach serii NBV. Promieniowanie UV-C dezynfekuje powietrze i powierzchnie w pomieszczeniu (ściany, blaty, przedmioty itp.). Dzięki swojej naturze dociera ono również do różnych zakamarków jako promienie odbite. Obie funkcje są niezależne.
Klimatyzacja
Aby zapewnić pacjentom komfort podczas zabiegów w okresie letnim w gabinecie funkcjonuje klimatyzacja.