You are currently viewing Jak codziennie dbać o zęby

Jak codziennie dbać o zęby

  • Post author:
  • Post category:Tips

Każdy marzy o tym, aby mieć piękne i zdrowe zęby. Niestety codzienne spożywanie czarnej kawy, potraw zawierających cukier, napojów gazowanych, czy wreszcie palenie papierosów może wpływać negatywnie zarówno na wygląd, jak i na zdrowie naszych zębów.  Należy więc pamiętać o codziennej higienie zębów, aby zapewnić im zdrowie i ładny wygląd na długie lata.

Codzienne mycie zębów

W pierwszej kolejności należy pamiętać o codziennym dokładnym myciu i szczotkowaniu zębów. Dzięki myciu zębów nie tylko odświeżamy oddech , jego głównym zadaniem jest pozbycie się resztek jedzenia i różnych osadów z powierzchni zębów oraz usunięcie płytki nazębnej. Jeśli płytka nazębna nie jest systematycznie usuwana może powodować powstawanie kamienia oraz inne szkodliwe zjawiska takie jak próchnica zębów czy choroby przyzębia. Oczywiście ideałem byłoby mycie zębów po każdym posiłku. Niestety w praktyce bardzo często nie jest to możliwe, dlatego należy pamiętać przynajmniej o tym, aby myć je przynajmniej dwa razy dziennie: rano oraz wieczorem po ostatnim posiłku, przez przynajmniej 2 minuty.

Kolorowe szczoteczki do zębów CURAPROX ultra soft

Myjąc zęby warto zwrócić uwagę nie tylko na to, ile razy dziennie je myjemy, ale także czym je myjemy. Szczoteczka do zębów powinna być wymieniana mniej więcej co 2-3 miesiące lub gdy jej włosie jest zniszczone i zużyte. Warto także odpowiednio dobrać twardość szczoteczki do wrażliwości naszych zębów i dziąseł. Zbyt twarda szczoteczka może doprowadzić do podrażnień dziąseł, a nawet krwawienia i ran. W takim przypadku warto zastosować szczoteczkę o delikatniejszym włosiu.

Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych

Czyszcząc zęby nie możemy zapomnieć o przestrzeniach między nimi. W tych przestrzeniach potrafią gromadzić się resztki pożywienia, które mogą z czasem powodować stany zapalne i prowadzić do próchnicy. Najprostszą metodą czyszczenia przestrzeni pomiędzy zębami jest stosowanie nici dentystycznych.

Ich użycie jest proste i wygodne. Odrywamy kawałek nici dentystycznej i przeciągamy pomiędzy zębami. Bardzo często nici dentystyczne dodatkowo pokryte są substancją odświeżającą oddech, dzięki temu po zabiegu mamy nie tylko wyczyszczone przestrzenie między zębami, ale także odświeżony oddech. Inną metodą czyszczenia przestrzeni międzyzębowych jest stosowanie specjalnych szczoteczek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.

Szczoteczka do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych wyposażona jest w cieniutki drucik na którym znajduje się włosie. Włosie szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych skutecznie usuwa płytkę nazębną z całej powierzchni bocznej zębów. Taką szczoteczkę bardzo łatwo wprowadza się w przestrzeń między zębami, a dzięki odpowiedniej konstrukcji szybko i skutecznie czyści wszystkie trudnodostępne obszary.

Płukanie jamy ustnej

Kolejnym elementem codziennego dbania o zdrowie naszych zębów powinno być płukanie jamy ustnej. Po umyciu zębów, oczyszczeniu przestrzeni pomiędzy nimi warto wypłukać jamę ustną z resztek tego co oderwało się od zębów w procesie ich czyszczenia. Płucząc jamę ustną nie tylko odświeżamy oddech, ale usuwamy resztki po myciu zębów i odkażamy oczyszczone miejsca. Płucząc jamę ustną warto korzystać z dobrych i sprawdzonych płynów do płukania. Dobre płyny do płukania jamy ustnej zawierają specjalne składniki antybakteryjne oraz związki fluoru zapewniające dodatkową ochronę przed próchnicą.

Oczyszczanie języka

Nieświeży oddech może być wywołany także przez bakterie zalegające na powierzchni języka, w jego porach, jak również w przestrzeniach międzyzębowych. Jeśli chcemy oczyścić nasz język z bakterii możemy skorzystać ze skrobaczki do języka.  Skrobaczka do języka zaskakująco skutecznie zwalcza halitozę. Jej anatomiczny kształt nie wywołuje odruchu wymiotnego, a efekty można zauważyć i poczuć już po pierwszym użyciu.

Dbanie o higienę jamy ustnej w podróży

Jeśli jesteśmy w podróży, delegacji, czy na wycieczce, także nie powinniśmy zapominać o dbaniu o nasze zęby i higienę jamy ustnej. Podczas podróży z pomocą przyjdą nam różnego rodzaju zestawy podróżne do higieny jamy ustnej zawierające zazwyczaj turystyczną szczoteczkę, miniaturową pastę do zębów i różne dodatki na przykład w postaci szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych, czy nici dentystycznych. Taki zestaw najczęściej zamknięty jest w wygodnym podróżnym etui.

Produkty do dbania o higienę jamy ustnej marki Curaprox zamówisz w naszym gabinecie.